Blogger Mail ile Yazı/Post Gönderme

Blogger Mail ile Yazı/Post Gönderme

Merhabalar;

Bir kaç gündür blogspot/blogger ‘e uzaktan yazı/post gönderme konusu kafama takıldı durdu sonra biraz araştırdığımda blogger ayarlarında mail ile yazı/post gönderme imkanı olduğunu gördüm. Eminim ki bunu bir çok kişi biliyordur 🙂 bana bir kaç gündür lazım oldu araştırdım biraz zorlanarak uzaktan veri göndermenin en kolay yolu olarak mail‘i buldum. Hemen bir blog için denedim ve sonuca bir hayli sevindim. Elimdeki 100 blog’a post göndermek biraz işkence ve sıkıcı gelmeye başlamıştı artık.
Aşağıdaki resimde nereden ayar yapacağınızı gösterdim.
Boş olan kısma kendinize ait bir yazı yazıyorsunuz ve o mail adresine gönderdiğiniz mailler blogınızda yazı olarak yayınyanıyor.

Bloggere Mail ile Yazı Göndermek

Bloggere Mail ile Yazı Göndermek

Bilirsiniz ki bir anda 100 ve daha fazla sitenize link gelmesi SEO açısından sakıncalıdır. Bunun üzerine ileri tarihli mail gönderme konusunu google amcaya sordum. Bir eklenti ile gmail‘de buda mümkün ancak pek içime sinmedi, hemen sonrasında yandex‘in bunu kendisi sağladığını duyunca sevincim bir o kadar daha arttı. 100’er kelimelik 15-20 makale hazırlayıp bu makaleleri 3’er 5’er ileri tarihli mail olarak gönderdim. Çok sağlıklı ve hızlı bir yol oldu benim için.

Bu durumun eminim ki wordpress için olanıda vardır, onada bir ara bakarım ve burada sizlere sunarım.

Etiketler: , , , , , , ,

2 Yorum Yapıldı Konu “Blogger Mail ile Yazı/Post Gönderme”

  1. nazlı bilgiç dedi ki:

    merhaba, Google da arama yaparken bu yazınıza ulaştım. ben de bloğumda yayın yaptığım zaman otomatik giden maillerde yazının tamamının değil bir kısmının yayınlanmasını ve altta bloga link vermesini istiyorum. blogger ı çok kurcaladım ancak bulamadım. belki bilginiz vardır diye size sormak istedim.
    teşekkürler…

    • i1y4s dedi ki:

      Tam Olarak Dediğinizi Anlayamadım Nazlı Hanım, Link’i başka bir blog’a mı yapacaksınız yoksa Devamını Oku şeklinde bir şey mi?

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir