GoogLe Zebra Güncellemesi

GoogLe Zebra Güncellemesi

Penguen ve Panda algoritmasından sonra google zebra güncellemesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Google geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Panda ve Penguen algoritması ile kopya içerikle beslenen sitelerin beline baltayı vurmuştu. Siteniz ne kadar özgün ne kadar kendine has bir içeriği var ise sizi daha üst sıralar çıkarmayı amaçlıyor. Google zebra güncellemesi ile Google neyi amaçlıyor güncellemenin temelinde ne var henüz tam olarak bir netlik kazanmış değil, ancak dış kaynaklara bakıldığında sosyal medyanın üzerinde duracağını gözlemliyoruz. Bilindiği üzere sosyal medyanın seo için önemini belirten arama motorları web masterlerın uygunsuz sosyal medya kullanmaya çalışması ile içinden çıkılmaz bir hal aldı. Binlerce takipçisi olan facebook ve twitter hesaplarının aşırı derece kullanılması, facebook v twitter kullanıcılarının isteği dışında beğendirme vs uygulamaların gelişmesi sonucu sitelere aşırı trafik sağlanması gibi durumlar sıralamaları ciddi derecede değiştiriyordu.

turkeyhostonline’de Admin adlı kullanıcı google zebra güncellemesi ile sosyal medya da nelerin üzerinde duracağı konusunda kısa bir bilgi vermiş bu bilgi aşağıda yer almaktadır.

turkeyhostonline@Admin

Google zebra güncellemesi

Google zebra güncellemesi

 • Anahtar kelime ile retweets arasında ki bağlantılar.
 • Ani Facebook güncelleştirmeleri ve trafiği.
 • Google Plus ve spam bağlantılar.
 • Pinterest ve diğer sosyal medya üzerindeki etkiler.
 • Sosyal medya etkileşiminin siteler ve tarfik üzerindeki etkisi kuşkusuz çok büyük, ancak Google bu durumun neresinde ve ne yapmak istiyor şuanda belli değil ancak mantıklı düşünüldüğünde bu durum olursa da şaşırmamak lazım.

İlerleyen günlerde google zebra güncellemesi için resmi açıklama geldiğinde sayfayı güncelleyerek daha detaylı bilgileri aktaracağım.

Etiketler: , , , , ,

3 Yorum Yapıldı Konu “GoogLe Zebra Güncellemesi”

 1. turkeyhostonline dedi ki:

  Kaynak göstermen gerekir

 2. Emrah Çoşkun dedi ki:

  süpersin dostum..:::)

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir