Kişiselimsi Bişiler #!

Kişiselimsi Bişiler #!

Özet Geç Diyenler İçin: Pratik. Dolmabaçlı yolları sevmiyor, direkt olarak sonuca yöneliyor, ki böylesi makbüldür! Ayrıca ağzından düşmeyen laf: “Para para para”. Bu onun tamah eden bir insan olduğunun değil, gerçekçi olduğunun kanıtıdır. Çünkü insanlar aç kaldığında, özgürlüğü, rahatlığı, bireyselliği umursamazlar. Kısaca oyunu çözmüş;
“Hayat bir oyunsa bizde jeton çok” diyor. Hunharca! 🙂

Detay İsteyenler İçin: 25 Eylül’ün 26 Eylül’e bağlanmasına dakikalar kala Yalova da bir devlet hastanesinde gözlerimi açmışım dünya ya. Yaramaz bir o kadar hiper aktif bir çocukluk dönemi geçirdiğim büyük bir gerçek olarak aile büyüklerim tarafından hâlen hatırlatılmakta.

İlkokul döneminde de bu yaramazlık ve hiper aktiflik devam etmiştir. Sınıf öğretmenim ve sınıf arkadaşlarım bir hayli çekmişlerdir benden 🙂 Matematik ile aram o zamanlar gayet iyi idi hatta üst sınıfların sorularını dahi çözmeye kalktığım zamanlar olmuştur.

1997 yılında tanıştığım bilgisayar ise her zaman için bana geleceğin hükmedeceği cihaz olarak gelmiştir ki; gördüğümüzde yıl 2014 oldu ve hayatımızın her yerinde var. 2000’li yılların başında web teknolojileri ile tanışıp içine daldığım bu sanal alemin gelecekte mesleğim olacağını pek sanmazdım. 2005 yılların müziğe duyduğum büyük ilgi ile DJ‘lik girişimlerimin de sonuç vermesinden sonra vatani görevimi yapma zamanı olan 2008 Mayıs ayına kadar Profesyonel olarak gece klüplerin de DJ’lik yaptım bu süre zarfın da web teknolojileri ile olan ilgimi de ilerletmeyi aksatmadım.

Vatani görevimi yapıp geldiğimde önümde 2 yol görüyordum 1. si DJ‘lik kariyerime kaldığım yerden devam edip o süslü gece hayatında ömrümü köreltecektim. 2. yol ise Web teknolojileri alanına profesyonel olarak devam edip geleceğin popüler mesleklerinden biri olan bu sektörde çalışmalarımı sürdürmekten başka bir şey değildi. Sonuç ortada 🙂

SEO ( arama motoru optimizasyonu ) ile bu dönem de daha da haşır neşir olmaya başladım çünkü sadece bir web sitesinin tek başına bir anlam ifade etmediğini, site içeriğine ihtiyaç duyan internet kullanıcılarının siteme ulaşabilmesi gerekli idi. 3 yıl kadar kendi sitelerim için yaptığım SEO çalışmalarında ciddi sonuçlar elde ettiğimi gördüğümde (ki bu sitelerin anahtar kelimeleri ciddi derece de zorluğu ve rekabeti olan kelimeler) bir iş sektörü olan SEO da kurumsal firmalar da görev almaya karar verdim. İlk olarak Stajımı bu alanda yaptım. Stajımın yarı döneminde aldığım bir teklif üzerine Haşem Bilgi Teknolojileri Pazarlama Ve Ticaret Ltd. Şti. ile ( hasem.com.tr ) Şubat 2013 te departman ortaklığı gerçekleştirdim.

iLyaS ALÇOK #!

iLyaS ALÇOK #!

2013 kasım ayında ISO 500 listesinde yer alan ADOPEN Plastik ve İnşaat Sanayi A.Ş‘den gelen iş teklifi sonrasında teklifi kabul edip Aralık 2013 itibari ile SEO Stratejileri Geliştirme Uzmanı görevini üslenerek ADOPEN‘de aktif olarak görev almaya başladım.

Şuan da ADOPEN Plastik ve İnşaat Sanayi A.Ş‘de aktif olarak görevime devam etmekteyim. Sitemin Title’in da SEO Uzmanı yazsa da kendimi tam anlamı ile SEO Uzmanı olarak görmüyorum. Arama motorları arasında dünya devi olan Google yılda 300’ün üzerinde algoritma güncellemesi yaparken günümüzün en iyi SEO Uzmanları bu algoritma güncellemelerini sadece 3 ay takip etmese uzmanlığından eser kalmaz! Bunun bilincinde olarak boş vakitlerimin büyük çoğunluğunu yabancı kaynakları araştırmak ve Google’nin algoritma patentlerini analiz ederek geçirmekteyim. Her SEO Uzmanı gibi kendime özgü SEO Teknikleri ve SEO Stratejileri geliştirmek adına sürekli yeni projeler üretmekteyim.

SEO Bilgilerim ( %66,25 SEO Uzmanı )

SEO Bilgilerim ( %66,25 SEO Uzmanı )

İş dünyasının her alanında olduğu gibi SEO sektöründe de bütçe çok önemlidir. İyi kullanılan bir bütçe ile bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralaması istenilen yere çok rahatlıkla gelebilir. Bütçenin gücüne etkili SEO teknikleri ve SEO Stratejileri de eklendiğinde bir web sitesi anahtar kelimelerinde asla üst sıralardan düşmez. Bu yüzden “Para Para Para” 🙂

Bunun yanı sıra büyük bir yabancı dizi tutkunu olduğum söylenebilir. Günün beyin yorgunluğunu atabilmek adına yatmadan önce bir veya iki bölüm dizi izlemek, özellikle alt yazı ile izlemek gün içerisinde ki beyin yorgunluğunu alıp rahat bir uyku uyuyabilmeyi sağlıyor.  Profesyonel asosyal bir kişiliğe sahibim 🙂 Bilmenizi isterim asosyal ile a-sosyal arasında fark vardır. Birisi sosyal olamayan kişi için söylenirken, diğeri sosyalliğe karşı olan kişi anlamına gelir.

Umarım SEO konusunda yazmış olduğum ve yazacağım yazılar okuyucularıma fayda sağlar, sorularına cevap olur. SEO konusu dışında bazen de dizi ve filmler üzerine yazılar yazıyorum, bunun yanı sıra hayata serzenişlerimi haykırdığım sayfalarımda oluyor ve her zaman yer alacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir