Hayatta Korkmanız Gereken Tek İnsan Modeli

Hayatta Korkmanız Gereken Tek İnsan Modeli

Uzun zamandır fırsat bulup ta 2 kelime birşeyler yazamıyordum. Nette biraz araştırma yaparken karşıma çıkan bir söz ile bugün 2 kelime yazmak istedim. Aslında birbirini bağlayan 2 söz demek daha doğru olur.

Hayatta Korkmanız Gereken Tek İnsan Modeli
= “Kaybedecek bir şeyi olmayanlardan korkmalısın. Çünkü onlar, kazanmak için herşeyi yaparlar.” 

Standartlara takılmayan, dayatma yapılmasından hoşlanmayan, bilmediği halde bir işin içine burun sokulmasından her zaman için nefret etmiş birisi olarak son zamanlarda Bu İşler Güçler dizisinde ki gibi diyemedim ya la! moduna giriyorum sık sık 🙂 Başımı Çevirip Bi Fuck Off La! Diyemiyorum.

Hayatta Korkmanız Gereken Tek İnsan Modeli

Hayatta Korkmanız Gereken Tek İnsan Modeli

Evet Hayatta korkulması gereken tek insan modeli. Kaybedecek bir şeyi olmayan insanlardır. Dayatmaları sevmezler, Standartlar onlar için önemli değildir, Her zaman için aykırıdırlar, işlerine burnunun sokulmasından nefret ederler, gözleri karadır. Tuttuğunu koparır, Kopardığından ise olduğu yerde bırakır arkasına bile bakmaz. Şekil 1A örnekleri gösterirler sık sık. Öyle olmaz böyle olur, Öyle yapılmaz böyle yapılır kapakları ile meşhurdurlar. – (eksi)‘yi gördüklerinden 0 (sıfır)‘dan korkmazlar. Bu  model bir üst modeldir. Çünkü onlar kazanmak için, istediklerini elde etmek için, belirledikleri hedefe ulaşmak için önünde hiç bir engeli tanımazlar.

Akıllı değillerdir, Aptal’ı çok iyi oynarlar çünkü aptallardır 🙂 Ama zekaları karşısında dayanacak hiç bir savunmanız yoktur; Çok zekilerdir. Çabuk güvenirler “Olursa olur; olmaz ise çay demleriz” prensibinde takılırlar, çünkü yılmazlar.

Birde bunların şiddetle uzak durulması gereken versiyonları vardır. 0 (sıfır)’ı bir kere tatmışlar – (eksi)’nin kırbacının tadına varan versiyonlarıdır. Gözleri bir alt modeline göre çok daha karadır. Atiktirler bir anda parlayıp patlayabilme potansiyeline sahiplerdir. Ancak bir alt modele göre çok daha sabırlıdırlar buna karşılık olarak yok edici darbeyi çok kısa sürede karara vardırıp uygularlar.

Bu kadar tehlikeli olmalarının sebebi ise Kaybedecek bir şeylerinin olmadığının bilincinde olmalarıdır.

Ancak; Kaybedecek bir şeyleri olmamasına rağmen, tahmin ettiğinizden çok daha fazlasına sahip olan insan modelidir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir