Keyword Domainlerin Önemi?

Keyword Domainlerin Önemi?

Merhabalar;

Son dönemlerde gözle görülür şekilde keyword domainlerin sıralamalarda gerilediğini gördüm araştırmalarım ve edindiğim bilgiler dahilinde özellikle google amcanın keyword domainlere olan ilgisinin azaldığını tespit ettim.

İşin garip tarafı ise bir müşterim için yaklaşık 1 aydır seo çalışması yapıyorum ve 12-14 sıralarda gidip gelirken durumdan sıkılıp keyword domain aldım ve hemen wordpress kurdum  tek bir içerik girdim ve diğer işlerimin yoğunluğundan dolayı 3-4 gün o site ile ilgilenemedim. Daha sonrasında ne göreyim 😮 yeni aldığım domain ilk sayfada 5. sırada. Google amca yeni siteleri sever ilk zamanlar sıralamada yüksekte tutar bunu bir çok kişi bilir, dedim ki kendi kendime 3-5 güne düşer geri. 1 hafta geçti düşmedi 2 hafta geçti düşmedi düşmediğini gördüğümde biraz içerik girdim bir kaç link kastım ilk önce 4. sıraya sonra 3. sıraya çıktı ve 2 haftadır 3. sırada sabit şekilde kalıyor.

Gelecek zaman içince durum nasıl değişir bilemem ancak şahidi olduğum bir çok site gerilere düşmüştü bu çalışmamda durumun bu halde olması beni şaşırttı.

Etiketler: , ,

Bir Yorum Yapıldı Konu “Keyword Domainlerin Önemi?”

  1. bilgirehberim dedi ki:

    siteler için link çalışması çok önemli. diğer sitelerden alınan kaliteli linkler web sayfalarını güzel yerlere taşıyor.

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir