Neden SEO Uzmanı?

Neden SEO Uzmanı?

Merhabalar;
Firmanızı/Sitenizi Web ortamında daha iyi yerlere getirmek buna istinaden satışlarınızı doğrudan etkilemektedir. Bunun için ise arama motorlarında rakiplerinizden daha üst sıralarda olmanız gerekmektedir. Bir üzün/hizmet alacak olan kişi arama motorlarında arama yaptığında ilk sayfada çıkan sonuçlardan istediğini elde eder. Bu sıralamaya eş değer olarak arama motorlarında sıranıza göre değişkenlik gösterir. Kullanıcılar Alacakları hizmeti 1. sırada yer alan siteden alma ihtimalleri %50’nin üzerindedir. Fiyat ve kalite ye göre 2. sıradaki ve 3. sıradaki siteleri tercih ederler.

İyi bir SEO Uzmanı ile sitenizi arama motorlarında ilk sayfa da ve üst sıralarda tutmak mümkündür. Bir SEO Uzmanı seçerken kendisinden özellikle istemeniz gereken hususlar, iyi bir anahtar kelime analizi, rakiplerinizi hangi konumla olduklarının incelenmesi, izlenecek yolun nasıl olacağı, ne kadar sürede etkili sonuçlar alacağınızı sormanızdır.

SEO Uzamanı

SEO Uzamanı

Tecrübeli bir SEO Uzmanı sitenizi en ince ayrıntısına kadar inceleyip gerekli site içi Optimizasyonu yapabilmeli veya yaptıra bilmelidir.Satışını yaptığınız ürünün arama motorlarında ki aranma hacminin tespitini, rakiplerinizin izlediği yolu ve sitelerinin yaptırmış olduğu SEO çalışmalarının incelemesini en iyi şekilde yapıp sizin siteniz için en uygun SEO çözümlerini uygulayabilmelidir ve sitenizin anahtar kelimelerinde arama motorlarında üst sıralarda yer ayırabilir.

 

Tercih edeceğiniz SEO Uzmanı ‘nın en etkili SEO Çalışmalarının başında yer alan bakclink ağı ( Linkwhell ) Paravan siteler konusunda tecrübeli ve bilgili olmasına dikkat ediniz. Çünki backlink ağı ( Linkwell ) tamamen sizin sahibi olduğunuz paravan siteler ile firmanızın sitesini anahtar kelimeler ile desteklemektedir. Bu paravan sitelerinizi güncel ve özgün içerikler ile beslediğiniz sürece o siteler sizi sürekli destekleyecektir buda sizi arama motorlarındaki sıralamanızı üst sıralarda sabit olarak tutacaktır.

Her SEO Uzmanı ‘nın kendine özgü çalışma prensibi, teknikleri ve SEO Stratejileri vardır. Bunun için seçeceğiniz SEO Uzmanı ‘nın verdiği referanslar ile iletişime geçerek ne kadar sürede sonuçlar aldığını yaptığı çalışmalar ile ilgili detaylı bilgilendirme ve raporlama verip vermediğini sorunuz.

Sektörünüz ile ilgili daha önce çalışmalar yapıp yapmadığını, ne kadar sürede hangi şartlarda olumlu sonuçlar aldığını sormaktan kaçınmayınız. Maliyet konusunda uçuk ücretler çıkaran SEO Uzmanlarına verdiğiniz ücretin nerelere gideceğini ne kadarının kendisinin emeğinin karşılığı olduğunu sorunuz. Çünkü arama hacmi çok yüksek olan kelimeler için çok sayıda paravan site kurulması gerekli, bu site sayısı bazen 50 hatta daha fazlasını bulabilmektedir. Bu sitelerin içerik güncellemeleri mutlaka özgün olmalıdır ve bunun için dışarıdan özgün içerik temin etmek zorunda kalacaktır. Bu ve bu gibi giderleri tarafınıza çıkaracağı ücrete eklemek durumunda kalacaktır.

Ben müşterilerime fiyatlandırma çıkarır iken 2 farklı fiyat çıkarmaktayım. 1. fiyat için tüm masrafların tarafımdan karşılanacağı fiyat. 2. fiyat ise sadece emeğimin karşılığı olan ücret +çalışma süresince yapılacak olan masraflar. Bu masrafları büyük oranda faturalandırarak kendilerine sunacağımı ve alınan hizmeti kendileri için yapacağım çalışmanın hangi kısmı için kullanacağımı detaylı şekilde vermekteyim.

Sizlerde ücretlendirme konusunda hassas olun. Özellikle üst satırlada belirttiğim üzere referansları ile muhakkak irtibat kurun.

Umarım bir SEO Uzmanı ile çalışacak olan Kişi/Kurum ‘a bu yazımla yardımcı olmuşumdur.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir