Oğuzhan ŞahinKaya

Oğuzhan ŞahinKaya

Bugün ki yazımızda Oğuzhan ŞahinKaya‘yı bir kenara bırakalım da bilgi sahibi olmadığımız bir kelime için Google ve benzeri arama motorları için nasıl %100 özgün içerik sağlarız bu konu üzerinde duralım. Bu yazım bu konu ile ilgili sitemde yayınladığım 2. yazıdır.
Şekil 1A örneğimiz oguzhansahinkayami.wordpress.com adresi 🙂 anahtar kelimemiz Oğuzhan ŞahinKaya. SEO ile ilgilenen tüm herkes bilir ki Google ve benzeri arama motorları için özgün içerik çok önemlidir. Google amca için baktığımız da bu özgün içeriğin derecelendirilmesi ve kalitesinin belirlenmesi için geliştirdiği bir algoritma var. Bilmiyorsanız eğer ögrenin 😉 algoritmanın adı Panda Algoritması.

Oğuzhan ŞahinKaya anahtar kelimemiz peki ya şimdi ne yapacağız der gibisiniz. Bir yazının tamamen konuya hakim olabilmesi ve ziyaretçiye yeterli bilgiyi aktarabilmesi için en az 350 kelime olması gerektiği bir kaç yerde yazıyor. Ancak bu her kelime için geçerli değil Oğuzhan ŞahinKaya için ise hiç değil 🙂 Şimdi anahtar kelimemiz Oğuzhan ŞahinKaya hadi gidip bunu Google amcaya bi soralım ve arama sorgusu sayfasında çıkan sonuçları bir inceleyelim. Oğuzhan ŞahinKaya için çıkan sayfaların yayın tarihlerine dikkat edin. Çok Çok Çok uzun zamandır yayında ise ve iyi bir sıralamada ise o sayfa veya sayfaları kolay kolay geçmeniz sadece özgün içerik sağlamakla olmaz. Anahtar kelime ise makale içerisinde orantılı bir şekilde dağıtılmalıdır. Bunun için ise önerilen orantı %3 ile %5 arasındadır. Oğuzhan ŞahinKaya anahtar kelimemiz için bu oran yeterli mi değil mi onu da biraz araştırmanız sizin için iyi olacaktır.

Bir hayali arkadaş yaratın mesela arkadaşınızın adı Oğuzhan ŞahinKaya olsun ve Oğuzhan ŞahinKaya ile bir hayali anınızı anlatın 🙂 Yada ne bileyim anahtar kelimeniz Oğuzhan ŞahinKaya değil de bir ürün ise bu ürün hakkında az biraz araştırma yapın ve ürünü almış gibi bir yazı yazın. Günümüz de özgün makale hizmeti veren kişiler var ve ben bir çoğundan hizmet aldım, yeteri kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Şimdi bizim makale içeriğimizin anahtar kelimesi Oğuzhan ŞahinKaya hadi bu makaleyi uzatmak için biraz daha bir şeyler yapalım 🙂 Bunun için Google amcamızdan yardım alalım.

Oğuzhan ŞahinKaya yazarak Google amcaya sordum tırnak içinde yazmadan karşımıza çıkardığı sonuç Yaklaşık 42.900 bunu birde tırnak içine yazarak yapalım Yaklaşık 1.630 sonuç çıktı karşımıza. Tırnak kullanarak Oğuzhan ŞahinKaya yazarak çıkan aramalar bizim istediğimiz tam sonuçları karşımıza çıkaracaktır. Sadece Oğuzhan veya sadece ŞakinKaya kelimelerini arama sorgusu sonucu sayfalarından çıkaracaktır.

Şimdi buraya kadar yazdıklarımızı bir gözden geçirelim. Anahtar kelimemiz neydi? Oğuzhan ŞahinKaya. Bir yazının yeteri kadar bilgi vermesi için ne kadar uzunlukta olması gerekiyordu? 350 Kelime. Anahtar kelime yoğunluğu nasıl olmalıydı? %3 ile %5 arasında olmalıydı.

Bakalım biz buraya kadar neler yapmışız: Bu paragraf hariç yukarıda ki yazımız 393 kelime olmuş. Makale içerisinde 14 defa Oğuzhan ŞahinKaya kullanmışız oran ise tam olarak %3,5 🙂 Oranı da iyi tutturmuşum, yazının uzunluğunu da yeteri kadar yapmışım halen yazıya devam ettiğime göre yazımızda uzuyor ve uzayan kelime başına oranla anahtar kelimemizi de yazmaya devam ediyoruz.

Ne unuttum diye kendime sorarken daha önce yine konumuz ile ilgili bir yazı yazmıştım hemen o konuya baktım. Sizde bakabilirsiniz 😉 ( http://ilyasalcok.com.tr/pvc-pencere-fiyatlari/ ) Unuttuğum bir özelliği hemen o konumda fark ettim. EEee saat gecenin 04.54’ü olmuş biraz unutkanlık bu saatlerde normaldir diye düşünüyorum artık.

Şimdi Anahtar kelimemiz Oğuzhan ŞahinKaya olduğuna ve anahtar kelimemiz bir kişi olduğuna göre yazımıza ekleyeceğimiz resimleri seçerken dikkat etmeliyiz. Kişinin bu sayfayı görebileceğiniz unutmamak gerekmekte ve onunda hoşuna gidecek resimler kullanmaya özen göstererek Google amcamıza hemen Oğuzhan ŞahinKaya yazayım ve dikkatimi çeken resimlerden bir iki tane alıp yazıma ekleyim.

Oğuzhan ŞahinKaya

Oğuzhan
ŞahinKaya

Oğuzhan - Dilay ŞahinKaya Çifti ve Oğulları Mete Kaan

Oğuzhan – Dilay ŞahinKaya Çifti
Oğulları Mete Kaan

Resimlerimizi de konumuza ekledik, resimlerin açıklama kısımlarının hiç birini eksik bırakmadan hepsin de Oğuzhan ŞahinKaya belirttik ve konumuzu artık bitirelim. Görüldüğü üzere anahtar kelimemiz hakkında nerede ise hiç bir elle tutulur bilgi vermeden gayet güzel bir yazı yazdım. Yarışmacı arkadaşıma ve yarışmaya katılan diğer kişilere başarılar 😉

Oğuzhan ŞahinKaya üzerine açılan bir blog adresini aşağıda sizlere yazıyorum. Bu konumuzu örnek alarak yazılara yazan bir arkadaşımın yarışma için açtığı blogtur.


İşte Emrah arkadaşımın tamda bu konuda ki yazdıklarımı kullanarak yazmış olduğu yazı;

Oğuzhan Şahinkaya mı? Oda kim? Oğuzhan Şahinkaya Kimdir? Ne işi var bu blog sitesinde? gibi sorular sormayacağınız kesin elbette. :) Laf olsun torba dolsun Oğuzhan Şahinkaya burada olsun gerisi önemli değil.
Şimdi kim bu Oğuzhan Şahinkaya bundan biraz bahsedelim. İnanın bende bilmiyorum ilk defa duydum :) Her zaman ki yaptığımız gibi ne yapıyoruz? Tabii ki Google amcamıza soruyoruz oda bize istediğimiz cevapları veriyor. “Oğuzhan Şahinkaya” tırnak içinde sorduk Google Amcaya Yaklaşık 1.470 sonuç bulundu dedi bize iyimiş hoşmuş dedik arama sayfası sorgusu sonuçlarında resimde verdi Google amca bize. O resimlerden bir tanesini de zaten ilk paragrafın hemen baş ucuna yerleştirdim, artık doğru mu yanlış mu orasını bilemicem :) Resme tıklayın zahmet olmaz ise sağdan 2 kişi olma ihtimali Oğuzhan Şahinkaya olma ihtimali yükseklerde seyir ediyor.
(Edit: Son cümleyi yok sayabilirsiniz resmi değiştirdim)

Şimdi ise gelelim Oğuzhan Şahinkaya neden bu blog sitesinde? Yazının başında da söylediğim gibi laf olsun torba dolsun Oğuzhan Şahinkaya burada olsun diyerek aldık başımızı gidiyoruz. Gerçekten de bu Oğuzhan Şahinkaya kimdir? neyin nesidir diye merek edenleriniz var ise sizleri az bekleteceğim. Kız arkadaşımla sinemaya gitmem gerekli şimdi sizlere Oğuzhan Şahinkaya kimdir açıklayacağım diye kız arkadaşımla olan randevumu kaçıramam. Sinema dönüşünde Oğuzhan Şahinkaya hakkında sizlere bilgi verir miyim vermez miyim orasını henüz bende bilmiyorum. O anki psikolojik durumuma bağlı olarak sizlere Oğuzhan Şahinkayahakkında resimler ve bilgiler paylaşabilirim. Ancak Benimde pek fazla bilgim olmadığı için ne kadar etkili bilgileri sizlere aktarırım orası da meçhul :)  Oğuzhan Şahinkaya hakkında kesin sonuçlar elde ettiğimde gerek resimler gerek ne iş yapar, nerede yaşar, yaşar ya yaşar yaşamaz, gibi bilgileri sizlere aktaracağım.

Bak şimdi tam yazıyı gönder demeden önce aklıma geldi yazıyı biraz daha uzatayım bari :)

Şok! Şok! Şok! Oğuzhan Şahinkaya herkesten sakladığı fotoğraflarını sizlerle burada paylaşacağız desek de inanmayın Oğuzhan Şahinkaya için Google amca bize ne verirse bizde size onu allandırıp pullandırığ vereceğiz. Siz Google amcaya sormakla uğraşmayın gelin bize sorun bizde size Oğuzhan Şahinkayahakkında Google derlemesi yaptığımız yazıları toptan fiyatına parakende satışa sunalım ;)

Adres: http://oguzhansahinkayami.wordpress.com

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir