Özgün Yazılmış İçeriğin SEO Açısından Önemi

Özgün Yazılmış İçeriğin SEO Açısından Önemi

Merhabalar;

Dünya üzerinde milyonlarca site bulunmakta. Arama motorlarında her hangi bir kelime için arama yaptığımızda bu kelime ile ilgili yüzlerce sonuç çıkmaktadır. Peki bu çıkan sonuçların sıralamasını arama motorları nasıl değerlendirmekte.

Arma motorları bu yazıları özgünlük derecesine göre değerlendirmektedir.
Özgün bilindiği üzere benzeri olmayandır.  Yazımızın Özgünlüğü, yazımızın içeriğine, yazımızda geçen kelimelerin sıralanması, yazımızın başlığına ve anahtar kelimemizin popülerliğine oranla değişmektedir.

Bir makale yazarken tamamen kendi düşüncelerimizi ele almalıyız. Yazacağımız makale hakkında bilgi sahibi değilsek biraz araştırma yaparak bilgi sahibi olduktan sonra konu ile ilgili düşüncelerimi özgün bir şekilde yazabiliriz. Arama motorları daha önce yazılmış içeriklerin aynısını copy/pastle yaparak aldığımızı fark ederler ve bizi ciddiye almaz.

Yazımızın başlığı da yazmış olduğumuz makalemiz ile alakalı olmalıdır. Elma ile ilgili bir makale yazıyorsak Yazı başlığımız Armut olmamalıdır. Yazımız içerisinde yoğunluk gösterdiğimiz anahtar kelimemizi yazı başlığında kullanmalıyız. Ancak bunu yaparken dikkat etmeniz gereken hususlarda vardır elbette. Yazımızın başlığını olabildiğince kısa ve olabildiğince anlamlı ve dikkat çekici yapmalıyız, Bunun için “!” “?”  “#” gibi karakterleri yazımızın sonuna ekleyerek arama sorgusu yapan kullanıcıların dikkatini bir anda çekebilirsiniz. Yazı başlığımızda anahtar kelimemizi tekrarlamaktan uzak durmalıyız. Elma Suyu Elma Tatlısı Elmalı Turta gibi yazmayalım 🙂

Anahtar kelimemizi yazımızın içerisinde belirgin hale getirmeliyiz bunun için <strong></strong> tag’ını kullanabilirsiniz ve bu anahtar kelimeniz ile ilgili bir kategori mevcut ise bu alana linkleme yapabilirsiniz.
Yazınızı olabildiğince uzun tutmaya çalışınız 500+ kelime olmalıdır.

Unutmamak gerekir ki. copy/pastle yaparak sitemiz de yayınladığımız yazıların arama motorları güzünde hiç bir değeri olmadığı gibi çöp site olarak tabir edilen siteler arasına alınır ve anahtar kelimelerimizde üst sıralarda olma hayallerinizi suya düşürebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir