PVC Pencere Fiyatları

PVC Pencere Fiyatları

Merhaba bugün bir arkadaşım tanıtım yazılarının ve sitemin içerisinde ki içeriklerin nasıl olması gerekli diyerek bana bir soru ile geldi ve bende kendisine bu akşam bu konu ile ilgili bir yazı yazarım çok daha iyi olur dedim ve bu yazım umarım hem arkadaşıma hemde bu konu ile ilgili aklında soru olan arkadaşlara yardımcı olur. Site içeriğini PVC Pencere ve PVC Pencere Fiyatları ilgili olduğunu varsayarak yazıma devam edeceğim.

Siteniz için alacağınız tanıtım yazıların da mutlaka ama mutlaka anahtar kelimeniz ile ilgili bilgi vermek zorunda değilsiniz. Bu yazım örnek bir yazı mesela ancak ben bu yazımda PVC Pencere kelimesini uygun şekillerde konumun içinde dağılımı yapacağım. PVC Pencere nedir, özellikleri nelerdir, nereden alınmalıdır gibi bilgiler vermeksizin anahtar kelime yoğunluğunun PVC Pencere ve PVC Pencere Fiyatları olmasına dikkat etmem benim sitemin içinde açacağım bir sayfa da veya alacağım tanıtım yazısında geçmesi yeterli olacaktır. Bu gidi durumlar sitenizi sadece maddi çıkar sağlamak adına açtığınızda başınıza gelecektir. Çünkü PVC Pencere ve PVC Pencere Fiyatları ile ilgili ciddi bir bilgiye sahip değilsinizdir.

Bu durum da yapacaklarınız ciddi derece de kısıtlıdır. Google ve benzeri arama motorlarına PVC Pencere, PVC Pencere fiyatları yazarak çıkacak olan sonuçlardaki sitelere giderek orada yer alan yazıları okuyup biraz bilgi sahibi olduktan sonra kendiniz bir yazı yacaksınız ve bu yazıyı gerek siteniz içinde açacağınız bir sayfaya yazacaksınız veya yapacağınız SEO çalışması için alacağınız tanıtım yazısı için kullanacaksınız. Ancak bu yazı ne kadar uzun olabilir ki? PVC Pencere ve PVC Pencere Fiyatları hakkında ne kadar ziyaretçiyi tatmin edebilecek bir yazı olabilir. Eminim ki ilk beş on yazınızdan sonra ki yazacağınız yazıların içerisinde eski yazılarınızda kullandığınız cümleleri kullanmaya başlayacaksınız ve böylece özgün içerikten uzaklaşmış olacaksınız. Google Panda Algoritması ile bizlere özgün içeriğin ne kadar da çok önemli olduğunu geçtiğimi zamanlarda göstermişti.

Hâl böyle olup Panda algoritmasına uygun özgün içerik üretmek sıkıntı olacaktır. En önemlisi ise PVC Pencere ve PVC Pencere Fiyatları konusun da ne kadar uzman olursanız olup 30 40 50 içerikten sonra sizlerinde yazabileceği pek fazla özgün bir makale olacağını sanmıyorum. Hâl böyle olunca bu yazımda olduğu gibi PVC Pencere kelimesini uygun bir dağılım ile her hangi bir yazınızda yazmanız sizler için çok ama çok daha iyi olacaktır. Daha şimdiden bu yazım 350 kelimeye ulaştı ve ben bu yazıyı 500 600 hatta 1000 kelimeye kadar uzatabilirim. Bakalım Daha nereye kadar uzatabileceğim bu yazımı.

Bir üst paragrafımda anahtar kelimelerin bir tanesini 2 kere geçirirken diğerini 1 kere geçirdim. Bu Paragrafımda ise tam tersini yaparak %’lik dağılımı bozmadan ilerleyeceğim. PVC Pencere Fiyatları konusunda biraz daha fazla özgün içerik üretebilmek mümkün olacaktır. Ziyaretçinizin evinin 2 oda 1 salon olması veya 3 oda 1 salon olması evine yaptıracağı PVC Pencere için PVC Pencere Fiyatları konusunda farklılık yaratabilecektir. Bu sebepten ötürü metre kare türevleri geliştirerek bu anahtar kelime ile ilgili daha çok özgün içerik çıkarabilirsiniz.

Ancak unutmamanız gereken bir konu da var ki oda burada PVC Pencere Fiyatları ile ilgili yazacağınız içeriklerde sizin canınızı sıkacak bir durumdur. O durumda Google sitenizde çok fazla benzer içerikli sayfanın olmasını “SERP” (arama motoru sonuç sayfası) kurallarını ihlal edebilecek site olarak algılayıp sitenizi spam site olarak cezalandırabilir. Kısacası İster sitenizin içeriği konusunda uzman olun ister olmayın Panda algoritmasına uygun özgün içerik çıkarmak artık gerçekten çok zor. Bunun için farklı yöntemler geliştirmeniz gerekecektir. İşte sizlere bu farklı yöntemlerden bir tanesi olan bu yazımız.

Üst paragrafa kadar olan kısımda bu makalem 530 kelime olmuş ve anahtar kelimerim olan PVC Pencere ve PVC Pencere Fiyatları 8 defa geçmiş. Hepimiz biliyoruz ki bir makalede anahtar kelimenin yazı içerisinde %3-%5 arasında olmalıdır. 500 kelimelik bir yazıda %3 olarak düşünür isek on beş defa PVC Pencere on beş defa PVC Pencere Fiyatları kelimesini geçirebilirim. Ben biraz az tutmuşum :)

Bu yazımda anahtar kelimeyi % olarak az tuttuğum için daha fazla nasıl çoğaltabilirim düşüncesi geldi aklıma ve tabii ki sayfa içerisinde olmaz ise olmaz olan resim bulundurma durumu aklıma geldi. Hemen PVC pencere ve PVC Pencere Fiyatları ile ilgili iki resim bularak konumun içerisine yerleştireyim.

PVC Pencere

PVC Pencere

PVC Pencere Fiyatları

PVC Pencere Fiyatları

Böylece görsel başlık ve alt etiketleri ile birlikte 2 şer defa daha anahtar kelimemi sayfa içerisinde yerleştirmiş oldum. ancak %3 ve %5 mutlak zorunluluk değildir. Yeterli olduğunu düşündüğünüz yüzde veya yazınızın uzunluğuna göre göz kararı bir yoğunlukta yapabilirsiniz.

Siteniz için ve alacağınız tanıtım yazıları için uygun içerik üretme konusunda sanırsam ki bu yazı sizler için yeterli olacaktır.

Ancak bilmeniz ve asla unutmamanız gereken bir konu ise bundan sonra başlıyor. Bu yazımız 700 kelimelere kadar dayandı ve %100 özgün bir şekilde yazıldı. Şimdi biz bu yazımızın dışarıdan desteklenmesi konusunda hiç bir şey yapmaz isek Google kalkıp ta işte bu site/adam 700 kelimelik PVC pencere ve PVC Pencere Fiyatları ile ilgili %100 özgün içerik girmiş, içeriğini resimler ile süslemiş diyerek sizi 1. sıra da çıkarmaz. İşte burada SEO bilginiz, stratejileriniz, alt yapınız, güçünüz devreye girmeli. Eğer ki bu yazıyı okuyor ve bu bilgileri ilk defa bilgi havuzunuza ekliyorsanız. SEO konusunda daha önünüzde çok ama çok uzun yol olduğunu söyleyebilirim.

Bir sonra ki yazımda tekrar görüşmek üzere bol ziyaretçili günler geçirmenizi dilerim…


30.09.2013 Güncelleme 1: Garip ama gerçek olan ve beklemediğim bir durum gördüm yazımı yazdıktan sonra. Yazım PVC Pencere kelimesinde ilk 10 sayfada çıkmadı. Ancak Pvc Pencere Fiyatları Kelimesinde 6. Sayfada çıktı. Sitemin yaşı eski olsa daha önlerde olacağından şüphem olmazdı ancak sitemin yaşının pek olmaması bu sıralamada çıkmam beni şaşırttı. Daha önceki tecrübelerime dayanarak mevcut sayfalarda ki yazıları güncellemek bir kaç içerik daha eklemek çok faydalı olduğunu görmüştüm. Şimdi bu güncellemeyi yaparak PVC Pencere kelimesinde de ilk 10 sayfada yer alabileceğini düşünmekteyim. PVC Pencere Fiyatları kelimesinde ise sıralamamın yükselmesi beklenebilir. Bakalım önümüzde ki bir haftanın geçmesinden sonra sıralamalarda nasıl bir değişiklik olacak, bunun bilgisini burada yeniden bir güncelleme yaparak sizlere bildiririm.


01.10.2013 Güncelleme 2: Yazım da güncelleme yaptıktan sonra kendi alt yapıma ait olan sitelerin belirli bir sayısından bu yazımı destekledim. Sonuç mu? çok iyi! PVC Pencere Fiyatları kelimesinde 2. sayfa ya kadar yükseldi. PVC Pencere kelimesinde ise 14. sayfada. Bunun sebebi olarak ta sitemin içeriğinde bu sayfadan hariç başka sayfalar da PVC Pencere kelimesi ile ilgili yazdı olmadığı için olma ihtimali yüksek. Eğer öyle değil ise İstediğim aranma hacmi yüksek yada sektörel kelimelerde birer sayfa açıp birer ikişer güncelleme yapıp 1. sayfa da sıralamaya sahip olup iyi bir izlenim sağlayabilmiş olurdum. Ama bu işler elbette o kadar kolay değil. PVC Pencere Fiyatları kelimesinde 2. sayfa ya kadar çıktığıma göre bir boş vaktim de PVC Pencere kelimesini anahtar kelime kullanarak ayrı bir yazı yazacağım Bir kaç kendime özgü strateji ile bakalım nasıl bir sonuç elde edeceğim.


03.10.2013 Güncelleme 3: Bu yazımı yazmamın üzerinden 5 gün geçti. PVC Pencere Fiyatları kelimesinde 2. sayfada ki sıralamam 2 sıra daha yükseldi. PVC Pencere kelimesinde ise her hangi bir gelişme olmamış.  Tahminlerime görede zaten PVC Pencere kelimesinde bir sıralmaya girmesi zor bu sayfanın. Ancak imkansız değil. Doğru ve doğal bir şekilde dış bağlantı desteği sağladığım taktirde gelebileceğini düşünüyorum. Bakalım ilerleyen zamanlar da neler olacak.


05.10.2013 Güncelleme 4: 3 gün önce kendi geliştirmiş olduğum SEO stratejileri olan bir proje ile bu yazım üzerinde kullandım. Strateji geliştirme süreci 6 ay sürmüştü. 2 kelime için deneme yaptığımda %100 başarı elde etmiştim. Bu yazımda anahtar kelime olarak kullandığım PVC Pencere Fiyatları kelimesi için çalışmamı bir kez daha deneme fırsatım oldu ve sonuca bakacak olursak 05.10.2013 itibarı ile ilk sayfanın 5. sırasında yer almakta. Biliyorum ki bu kelime için çalışmaları durdurmak sıralamada gerilememe sebep olacak. Yine kendime ait alt yapımda ki 2. seviye destekleme sitelerinden ara ara ve düzenli olarak en önemlisi de doğallığı koruyarak sıralama da gerileme olmaması için çalışmalara devam edeceğim.

PVC Pencere kelimesine baktığımız da ise önceki güncelleme yazılarımda da okuduğunuz üzere ciddi bir sıralamaya erişmenin kolay olmadığını söylemiştim. Ancak SEO alt yapımın ve geliştirmiş olduğum stratejilerin gücünü bir kez daha görme fırsatım oldu. Bu yazım PVC Pencere aramalarında 3. sayfanın 4. sırasında yer almakta. Önce ki güncellemeler de yazdığım üzere “pvc pencere” üzerine bir yazı yazmam gerektiğini söylemiştim, henüz o yazıyı da yazmadım. Çalışmalarıma biraz daha devam edip eğer istediğim sonucu elde edemez isem o zaman yazmayı düşünüyorum.


Bir kez daha görmüş oluyoruz ki SEO çalışmaları bir kere yapılacak bir iş değil. SEO çalışmaları süreklilik gerektiren bir çalışma. PVC Pencere Fiyatları aramalarında 4. sıraya kadar çıkardığım bu yazım şu anda 7. sayfanın 3 sırasına kadar gerilemiş durumda. Bu sadece tekil sayfalar için geçerli olmayıp sitenin geneli içinde geçerli olan bir durumdur. Bakalım boş bir vaktimde bu sayfa için biraz çalışma yapayım sonuç ne olacak | 27.05.2014 – 10:54

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir