Ulaşıma Pratik Çözüm

Ulaşıma Pratik Çözüm

Katlanabilir Moveo Scooter

                Yeni buluşlar her alanda insanların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Ülkemizde de büyük bir sorun olan trafik herkes tarafından çözüm aranan bir problem halini aldı. İnsanlar saatlerini yolda harcamak istemiyorlar. Bu soruna ülkemizde kullanımı hızla yayılan iki tekerlekli araçlar bir nebze olsun çözüm sağlıyorlar.

İki tekerlekli araçların sağladığı trafik çözümünü bir adım öteye taşıyan yeni bir teknoloji buluşu geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Merkezi Macaristan’da bulunan Antro Group adlı şirketin Moveo isimli scooter aracı kolay taşınabilen araçlar arasında yerini aldı.

Saatte 45 kilometre hıza ulaşabilen bu yeni araç kolay taşınabilmesi için ikiye katlanabiliyor. Katlandıktan sonra bir valiz biçimini alan araç ile toplu taşıma araçlarına binmek de mümkün oluyor. Park sorununu da ortadan kaldıran Moveo’nun motorları tekerleklerinde bulunuyor. Karbon alaşımdan üretilen hafif araç oldukça şık ve sevimli bir görünüme sahip. Moveo 2014 yılında 2000 $ olarak belirlenen fiyatı ile satışa sunulacak.

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir