vBSeo Yönlendirmesi!

vBSeo Yönlendirmesi!

Merhabalar;

Ah Ki ah ne ah. Son zamanlarda bir çok kişinin canını sıkan vBulletin‘in eklentilerinden birisi olan vBSEo nun açığından faydalanıp, Siteye ilk giriş yapıldığında bir siteye yönlendirilmesi. Nasıl bir kodlama ile yerleştirmişler ise kutluyorum kendilerini bir o kadar gün yüzü görmemiş dualarımı iletiyorum kendilerine.

Bilenler bilir hdarsivi.com diye bir forum sitem var ve bizde bu açığa yakalananlardan birisiyiz/birisiydik. Durumu fark ettiğimizde ilk olarak her zaman ki gibi google amcamıza başvurduk.  Bir kaç yerde ilgili konuları bulduk çözüm yollarını denedik ama problemi gideremedik. Daha sonra VBseo Dosyalarını gün gün eski yedeklerimiz den çıkarıp sitemize atmaya başladık. Bir kaç hafta önceki yedekte sorun düzeldi SANDIK. 🙂 Aradan 2 saat geçmeden yeniden başladı.

Sonra MiMAR Arkadaşım bi yerden ben bi yerden saldırdık orası senin burası benim arattık tarattık bir şeyler yaptık düzeldi. Hemen Admincp ye Şifre koyduk. Aradan 8 Saat geçmesine rağmen henüz bir değişiklik yok umarım da olmaz.

Keşke her yaptığımız denemede kontrol etse idik de bu sorunu yaşayan arkadaşlara sunu yapın düzelsin diyebilse idik. Ama önerimiz. VBSeo’yu tamamen kaldırıp güncel versiyonu sitemize kurup admincp’yi şifreleyin ve Mümkünse tüm şifrelerinizi değiştirin ne olur ne olmaz.

Etiketler: , , , ,

Comments are closed.