Askerlik Düştü! 12AY

Askerlik Düştü!  12AY

Evet! Sonunda beklenen oldu ve askerlik 12 Ay’a düştü…  Binlerce asker, asker eşi ve asker aileleri bu sorunun cevabını bekliyor. Askerlik düştü mü? Askerlik Düşecek mi? Askerlik kaç ay düştü?

Sonunda beklenen açıklama geldi! Uzun dönem askerlik süresi 15 aydan 12 aya düşürüldü! Kararın bayramdan sonra resmi gazetede de yayınlanıp resmilik kazanması bekleniliyor. Askerlik süresinin düşmesi askerde olan askerleri de kapsayacak. Yönetmeliğin açıklanması durumunda 12 ay askerliğini tamamlayan asker terhis edilecek! Bu yönetmeliğin açıklanmasından sonra 40.000 asker hemen terhis edilecek ve yıl sonuna kadar 280.000 askerin terhis olması bekleniyor.

Askerlik Düştü!

Askerlik Düştü!

Evet Askerlik düştü! ve uzun dönem askerlik süresi 12 ay olarak belirlendi. Başbakan yaptığı açıklamada ise uzun dönem askerlik 12 aya düşerken kısa dönem askerlik süresinde bir değişiklik olmayacak. “12 ay uzun dönem ve 6 ay kısa dönem askerlik yapan üniversite mezunlarının askerlik durumlarında ise hiç bir düzenleme ve değişiklik yok.”

Askerliğini 15 ay yapmış birisi olarak düşüncelerimi sizlere açıklamak istiyorum. Askerlik düştü haberini aldıktan sonra çok sevindim. Öncelikli olarak askerliğin düşmesi çok ama çok ciddi derece de bütçe açığını kapayacaktır. Askerliğini yapmış birisi olarak hem acemi birliğimde hemde usta birliğimde gördüğüm gıda israfı ile Afrika da ki tüm aç halk doyar! Askerlik düştü ve bu beni bu durumun biraz olsun giderilmesi adına çok sevindirdi. Tüm askeri birlik için yemek yapılır iken bu askerlerin belirli bir oranı ki bu oran yüksek bir oran yemeklerini birlik içerisinde ki kantin fast food benzeri yerlerden yapıyor. Hâl böyle olup tüm birlik için yemek yapıldığı için yemeğin büyük bir kısmı çöpe dökülüyor. Askerliğin düşmesi ile bu durumda azalacak!

Az değil 40.000 + 280.000 askerden bahsediliyor bu askerler günde 3 öğün yemek veriliyor. israf bir kenara bu kadar asker için artık yemek hazırlanmayacak ve askeri bütçe gerçekten çok iyi bir noktaya gelecek.

 

Etiketler: , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir