Bugün Benim Doğum Günüm

Bugün Benim Doğum Günüm

Bugün benim doğum günüm 25 yılı dolu dolu arkamda bırakmanın ve yaşlanmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu daha iyi görebiliyor olmanın üzüntüsü ile klavyeye parmak uçlarımla vuruşlarımı yapmaktayım. Yakın geçmiş zaman için geriye baktığımda denizli ye taşınalı 8 ay olduğunu görüyorum ve sanki daha dün gelmiş gibiyim. Büyük umutlar ve kafamda kurduğum projeleri faaliyete geçirmenin hayalleri ile geldiğimi ancak biraz da olsa hayal kırıklığına uğradığımın farkına varma aşamasındayım. Hiç bir şey için geç diye bir kesinleşme yok elbette Çünki “Hayatta Korkmanız Gereken Tek İnsan Modeli” olarak görüyorum kendimi.

Bugün Benim Doğum Günüm

Bugün Benim Doğum Günüm

Biraz daha geçmiş zamana baktığımda 19.09.2009 da tezkeremi alıp askerliğimi bitirdiğim aklıma geliyor. Koca 4 yıl geçmiş hayatımın dönüm noktalarından birisi olarak gördüğüm bu dönemde aldığım kararlar ve uyguladıklarım için kendimle gurur duyuyorum. Bir valiz ile Yalova dan ayrılıp Antalya’ya yerleşme cesareti, yeni bir hayat, yeni bir gelecek için sıfırdan bir başlangıç kurma umutları ve hayalleri ile gitmiştim yine. İş, okul, kariyer, yaşam olarak istediklerime ulaşabilmiş iken büyük duygusal çöküşler yaşadığım dönemler oldu. Ciddi alkol problemlerim olmasına sebep olan duygusal sorunlarım bana acı çekmeyi, acı çekmekten zevk almayı, mücadele etmeyi öğretti.

Daha öncelerine baktığım da ise neden ise hep bir hayal kırıklıkları ile süslenmiş yaşantımı görüyorum. Gerek yaşam şartları, Gerek iş, Gerek duygusal, Gerek okul, Gerek aile hep hayal kırıkları ile süslenmiş bir yaşam! Birer birer hepsi ile mücadele edip teker teker hepsinin üstesinden gelebildiğimi de görmek beni sevindiriyor. Güçlü olduğumu, tuttuğumu koparacak potansiyelim olduğunu tekrar tekrar görebilme fırsatım oluyor yılda bir defa. Her ne türlü zorluklar engeller olsa dahi bir şekilde üstesinden gelebilmenin verdiği güç ile 26. yaşımın ilk dakikalarında Memleketimden ailemden uzak bol sigara kokusuna hakim odamın atmosferinde geçenin sessizliğini Sezen Aksu şarkıları ile ilerletiyorum.

25 yılda edindiğim tek ve gerçek bir tecrübe varki; Gerek iş olsun, Gerek gelecek olsun, gerek duygusal planlar olsun bunların içine kendimden başka birisine güvenerek yapmamam gerektiğidir!

Sosyal ağlar, SMS, Telefon ile doğum günümü kutlayan tüm herkese teşekkurleri mi iletirken, Yaşlanmamın bu kadar hatırlanacağını görmek beni üzmekte 🙂

Etiketler: , , ,

Bu yazı için Yorum Yapılmadı Konu “Bugün Benim Doğum Günüm”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Dolu Dolu 26! | SEO Uzmanı iLyas ALÇOK #! SEO Stratejileri Uzmanı - […] Teoman çalıyor, Bugün benim doğum günüm diye bağırıyor. Bugünden 365 gün 6 saat önce ŞU YAZIYI yazmıştım. Aradan geçen…

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir