Sitemi Google indexlemiyor?

Sitemi Google indexlemiyor?

Bugün okuldan bir arkadaşım yanıma gelip. Bir wordpress site kurduk güncel haberler yazılar paylaşacağız birazdan kendimizden birşeyler, ancak 10 gün olmasına rağmen sadece 3 post ve bir kaç etiket indexlendi 30’a  yakın post var onlar indexlenmedi dedi. Bende kendisine yapması gerekenleri açıkladım birazda ben yaptım.  Eminim bu durumlar sık sık karşılaşan kişiler vardır, bunun üzerine en hızlı şekilde nasıl google botlarının sık sık sitenize gelmesini sağlarsınız bunun için temel bir kaç bilgi vermek istedim.

ilk olarak kesinlikle yapmanız gereken sitemap oluşturmanız ve bu sitemap’i arama motorlarına eklemeniz gerekmektedir.
Sonrasında yeni bir yazı yazdığınızda bunu sosyal medyada, imleme sitelerine ekleyerek google botlarının sitenize daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. Google botları sosyal platformlardan ve imleme sitelerinde nerede ise hiç çıkmamaktadır. Buralardan sitenize gelen bir bağlantı sayesinde google botları sitenize uğrayacaktır.

Hızlı index almanın SEO ( Arama motoru Optimizasyonu ) içinde etkisi çok yüksektir. Özellikle güncel içeriğe sahip sitelerde yeni bir gelişmenin / haberin / olayın sitenizde hemen yayınlanması ve google botlarının sitenizi indexlemesi bu içerik ile ilgili aramalarda hemen arama sonuçlarında çıkmanızı sağlar. Bu arama sonuçlarından sitenize gelecek olan hit arttıkça sonradan başka siteler aynı içeriği yayınlasa da hit yoğunluk olarak size geldiğinden üst sıralarda olmanız mümkündür. Tabii bir konu ile ilgili ilk yazıyı sitenizde yazmak demek sürekli 1. sırada kalacağınız anlamına gelmez. aranan kelimeler arasında rakiplerinizin temel sıralaması daha yüksek isi onların altında yer alırsınız.

Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yapıldı Konu “Sitemi Google indexlemiyor?”

  1. maydanoz adam dedi ki:

    Güncel sitelerde SEO şart. Yazının özü. Teşekkürler anlatım için.

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir