Tanıtım Yazısı Örneği [SEO Uzmanı]

Tanıtım Yazısı Örneği [SEO Uzmanı]

Merhaba; Bugün sizlere Google‘nin son algoritma güncellemelerinden sonra tanıtım yazılarının nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler vereceğim. İlk olarak sizleri Satış ortağı programları konu başlıklı yazımı okumaya davet ediyorum. Link: http://ilyasalcok.com.tr/satis-ortagi-programlari/ sonrasında aşağıdaki yazdıklarıma devam edersiniz.

Bilindiği üzere tanıtım yazısı ile sitemize backlink almak en risksiz yöntem olarak biliniyordu. Ancak bu tanıtım yazısı ile backlink elde etmeninde elbette bir doğallığı olmalıdır. Tanıtım yazıları da artık yeni algoritmalar ile risk teşkil ettiğinden hiç süphemiz yok. Google bu hizmetlerin ücretli olarak alındığının artık tespitini yapabiliyor. Ancak Google ücretli olarak link almanın risk teşkil etmediğini açık ve net bir şekilde söylemektedir. Ücretli olarak alınacak olan linklerin nasıl yararlı ve zararlı olduğunu da bizlere açık ve net bir şekilde bahsetmiştir. Özellikle Türkiye de tanıtım yazısı ile backlink elde etmenin nerede ise suyu çıkarıldı. Tek bir tanıtım yazısı onlarca, yüzlerce sitede yayınlandı. Bu şekilde tanıtım yazısı alan sitelerin bir çoğu çok iyi yerlere ulaşırken bir çoğu ise ceza alarak sıralamalarında ciddi derece de gerilere gitti. Ceza almalarının sebeplerini ise Satış ortağı programları yazısından anlamak mümkündür.

Nasıl ki Call of Duty®‘nin yeni bir oyunu çıktığında çıktığı gün yüzlerce, binlerce sitede haberleri yer alıyor ve Call of Duty®‘nin sitesine link veriyor ve bu linkler Call of Duty®‘nin sitesine zarar vermiyor ise bizlerde bu yöntemi kullanarak sitemize yüzlerce hatta binlerce link alabiliriz. Ancak bunun için öncelikli olarak Satış ortağı programlarına uygun olarak almamız gerekmektedir.

Aşağıda “SEO Uzmanı” kelimesi için http://ilyasalcok.com.tr/seo-uzmani/ ) hazırlamış olduğum tanıtım yazısı örneği yer almaktadır ve tanıtım yazısı örneğini okumadan önce sizleri bu yazımı da okumaya davet ediyorum. Böylece tanıtım yazısı örneğinin nasıl olması konusunda daha iyi bilgiye sahip olacaksınız…


SEO Uzmanı konumuza girmeden önce ilk olarak SEO‘nun ne olduğunu kısaca özetleyelim. SEO inglizce bir terim olan “Search Engine Optimization” kelimesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı ise “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak dilimize çevrilmiştir. Şimdi bu terimi biraz daha açarak ne olduğunu açıklayalım.

SEO web sitelerini hem kullanıcılar için daha kullanışlı hem de Arama Motorları için uyumlu hale getirmek için yapılan işlemlerdir. Böylece web siteleri SEO çalışması yaptırarak anahtar kelimelerinde arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve ziyaretçilerine daha verimli bilgiler vermeyi hedefler. Tabii SEO çalışmaları yaparken arama motorlarının algoritmalarına uyumlu doğal olarak yapılmalıdır. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan sonuçlara ortaya çıkabilir.

Uzman kelimesinin hepimiz ne olduğunu biliyoruz sanırsam. Bir alanda çalışmaları ile kendini kanıtlamış kişilere o alan için Uzman denir. SEO Uzmanı da SEO konusunda yaptığı çalışmalar ile yapmış olduğu çalışmaların olumlu sonuçlar vererek kendisini kanıtlamış olması gerekmektedir. Ancak kişi bu şekilde SEO uzmanı olabilir.

iLyas ALÇOK kişisel blog sitesinde ki bir yazıda şöyle bir paragraf kullanmıştır.

iLyas ALÇOK

iLyas ALÇOK

SEO Uzmanı olabilmek için benim düşüncem ilk şart; müşterilerinin sitelerine sağlanılacak olan dış bağlantıların tamamının SEO Uzmanı kişiye ait sitelerden sağlanmalı. Olur mu öyle şey? dediğinizi duyar gibiyim. Evet Olur! SEO çalışmasının kalıcı olabilmesi için kalıcı dış bağlantı mutlak şarttır. Kendinize ait olmayan bir siteden müşterinizin sitesine dış bağlantı aldığınız da müşterinizin sitesi belirli bir sıralamaya sahip olabilir ancak dış bağlantı alınan siteden o link kaldırıldığında veya site kapandığında ne olacak tabiiki müşterinizin sitesinin sıralaması gerilere düşecek. Kendi düşüncemdir doğru bulmayan arkadaşlara saygı duyarım ama kişi/kurum müşterilerine sağlayacağı tüm dış bağlantıları kendi sitesinden sağlamalı ki ancak o zaman SEO Uzmanı olmanın ilk şartını yerine getirmiş olsun. İkinci şart ise; bir çok sektörden bir çok anahtar kelime üzerinde %100 başarıya sahip olabilmeli. Bu iki şarta sahip birisi yada firma başı dik bir şekilde övüne övüne kendisine SEO Uzmanı diyebilir.

Kaynak: http://ilyasalcok.com.tr/seo-uzmani/

Bu konuda kendisini destekliyorum. Sonuçta SEO‘nun temel taşlarından birisi backlink ise ve bu backlink kalıcılık ve süreklilik istiyor ise bir site için alınan backlinkler kalıcı olmalı ve bu hizmeti SEO Uzmanı kendine ait sitelerden vermeli.

iLyas ALÇOK‘un sıkı bir takipçisi olarak tüm yazılarını hep doğru ve olumlu bulmuşumdur. Eğitici ve öğretici yazılarında en temel’e inerek yazısını okuyan kişiye konu hakkında detaylı olarak bilgi vermektedir. Her ne kadar sık sık sitesini güncellemese de yazdığı tüm yazıların kaliteli olduğunu söylemek mümkündür.  Sizlerede sitesini takip etmeyi önermekteyim.

Kişisel sitesi: www.ilyasalcok.com.tr ‘dir.


Tanıtım yazılarınızı yukarıdaki örneğe benzer şekilde aldığınızda emin olabilirsiniz ki ciddi derece de faydasını göreceksiniz. Ancak unutmamanız gereken birşey varki doğallığı bozmamak şartı ile yapmalısınız…

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir