Thor: Karanlık Dünya

Thor: Karanlık Dünya

Merhaba yeni yazar olarak sizlere Teknoloji haberleri, Seo Haberleri, İnternet ve Bilişim haberleri yanı sıra vizyona girecek filmler ve trend diziler hakkında yazılarımı paylaşacağım. İlk yazım olarak Thor Karanlık Dünya filmini seçtim umarım beğenirsiniz.

İlk olarak Thor Karanlık Dünya filminin yapımcı firması ile yazımıza giriş yapalım. Filmin yapımcı firması Marvel Comics olarak karşımıza çıkmakta. ABD lokasyonlu bu firma çizgi roman yapımcısı bir şirkettir. Bir çok çizgi romanı beyaz perdeye uyarlanmıştır. Örümcek Adam, Hulk, Demir Adam, X-Men, Demir Adam ve Blade gibi ünlü serileri vardır. Bu ünlü serilerin arasın da Thor da yerini alacak gibi duruyor. Marvel Comics 1939 yılında Vijay Rajkumar, Martin Goodman tarafından kurulmuş. Yapımcı firmanın çizgi romanlarına ve beyaz perde filmlerine baktığımız da Thor serisinin 2. filmi olan Thor Karanlık Dünya filminin de ne kadar iyi bir yapım olacağını kestirmek mümkündür.

Marvel Comics

Marvel Comics

Yapımcı firma bu seri filmleri arasında ufak bağlantılar yaparak serilerin devamlılığının olacağı sinyellerini bizlere veriyor. Thor Karanlık Dünya filminin sonunda bakalım bizlere hangi seri hakkında nasıl ip uçları verecek veya serinin 3. filmi ile ilgili bizlere bilgi verecek mi hepimiz göreceğiz.

Sıra geldi Thor Karanlık Dünya filminin oyuncu kadrosuna: Başrol de Chris Hemsworth Thor rolünde karşımızda. Rol aldığı diğer filmlere göz attığımızda öne çıkan filmler arasında Pamuk Prenses ve Avcı, Yenilmezler, Star Trek, Thor yanı sıra henüz vizyona girmemiz Robopocalypse ve Yenilmezler serisinin 2. filmi olan The Avengers: Age of Ultron da rol alacağını görebiliyoruz.

Thor’un kardeşi olan Loki rolünü ise Tom Hiddleston canlandıracak. Natalie Portman ise Jane Foster rölünde karşımıza çıkacak. Filmin kadrosuna yeni dahil olan Adewale Akinnuoye-Agbaje yi görüyorum Algrim / Kurse rölünde karşımıza çıkacakmış. Dikkatimi çekmesinin sebebi ise Killer Elite, Faster, G.I. Joe – Kobra’nin yükselisi, Geçmisi olmayan adam, Mumya geri dönüyor, gibi filmlerde rol alması ve Lost dizisinde 32 bölüm oynaması bunun yanı sıra Oz dizisinde 37 Bölüm oynaması gözden kaçacak gibi değil. Özellikle Lost dizisinde kendisine verilen roldeki üstün başarısı tartışılmaz…

Chris Hemsworth ( Thor )

Chris Hemsworth
( Thor )

Tom Hiddleston ( Loki )

Tom Hiddleston
( Loki )

Natalie Portman ( Jane Foster )

Natalie Portman
( Jane Foster )

Adewale Akinnuoye ( Algrim Kurse )

Adewale Akinnuoye
(Algrim Kurse)

Thor Karanlık Dünya filmin yönetmenliğini Alan Taylor yaparken, Senaristliğini ise Christopher Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely üstlenmiş.

Filmin Gösterim Tarihi: 1 KASIM 2013

Gelelim Thor Karanlık Dünya filminin konusuna:
Beyazperde alıntısıdır.

Tanrıların dünyanın ötesindeki mücadelesi devam ediyor. İlk filmde babası tarafından güçleri elinden alınarak dünyaya sürgün edilen Thor, kendisini yenilmez yapan çekicini yeniden kullanmaya ve kendi hükümdarlığı olan Asgard’a geri dönmeye hak kazanmıştı. Ölümsüz Thor, Buz Devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki’den sonra şimdi de antik Dark Elves güçleriyle çarpışacak. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu güçler evreni tekrar karanlığa gömmeye çalışacak.Dünyayı ve 9 Diyarlar’ı, Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmandan kurtarmaya çalışan Thor bu yolculukta, dünyalı Jane Foster ile yeniden biraraya gelecek ama dünyalı dostları kurtarması için hayatındaki bazı şeyleri de feda etmesi gerekecek.
Televizyonda Mad Men, Game of Thrones, Boardwalk Empire gibi dizilerin yönetmeni olarak tanıdığımız Alan Taylor’ın yönetmenliğini üstlendiği devam filminde Thor olarak yine Chris Hemsworth’u seyrederken, kendisine ilk filmden yine Anthony Hopkins, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Idris Elba ve Stellan Skarsgard eşlik ediyor.

Thor Karanlık Dünya – Thor The Dark World (2013) Türkçe Altyazılı Fragman

Fragmanı da izledikten sonra 1. film’e eş değer bir yapım olacağı ancak izleyiciye 1. filmden daha iyi dedirtecek bir film olduğunu düşünüyorum. Tabii ki biliyoruz ki çoğu filmin fragmanını izleyip sinemaya gittiğimizde hüsran ile karşılaştığımız gibi beklentilerimizin çok üzerinde olan filmlerde yok değil…

Bir Sonraki yazımda görüşmek üzere.

Thor Karanlık Dünya – Wallpaper

Thor Karanlık Dünya Filmden Kareler

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yap, Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir